En çok tıklanan yazılar

En çok tıklanan projeler

Haziran 2024
P S Ç P C C P
« Mar    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Web Tasarım Projeleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Eskişehir web tasarım sektöründe 2010 yılından bu yana faaliyet gösteren bir reklam ajansı olarak mottomuz özgün çalışmalar ve sürdürülebilir projeler olmuştur. Hem markalama süreçlerinde yer alan marka adı, logo tasarımı, kurumsal kimlik tasarımı gibi tasarım projelerinde hem de dijital tasarım kapsamında yer alan web tasarım projelerinde sıklıkla karşılaştığımız soruları ve web sitesi projelerinde izlediğimiz prosedür hakkındaki bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Web Tasarım Proje Prosesimiz Nasıl İşler?

Web tasarım sürecimizi 6 ana bölüme ayırıyoruz.

  • 1Arayüz Tasarımı
  • 2Tasarım Onayı
  • 3Kodlama
  • 4Yayına Alma
  • 5İçerik Yönetim Sistemi Oryantasyonu
  • 6Bakım ve Yedekleme

1) Arayüz Tasarımı

Müşteriden edinilen temel bilgilere ve alınan sitemap şemasına göre profesyonel grafik programlarında arayüz tasarımını yapıyoruz. Bu aşamada taslak olarak alınan bilgiler ışığında tasarımı web sitesinin kullanım stratejisi ve görsel etkileşimi açısından geliştirip öneriler sunuyoruz. Tasarım üslubunu da müşterimizin beğenisi doğrultusunda modernize edip, rekabet gücünü artıracak bir etkiye odaklanarak seçiyoruz. Tasarımı markanın kurumsal kimliğine en uygun hale getirmek ve özgün bir tasarım için çalışıyoruz.

2) Tasarım Onayı

Arayüz tasarımının tamamlanmasının ardından, web sitesini html ortamda müşteri onayına sunuyoruz. Bu aşamayı ajans ve müşteri için en önemli adım olarak tanımlayabiliriz. Web sitesi fonksiyonları, navigasyon özellikleri bu aşamada karara bağlandığından kodlama öncesi revizasyonlar için son aşamadır.

3) Kodlama

Onay süreci tamamlanan tasarım; teknik aşama kısmında W3C standartlarına uygun şekilde belirlenen kodlama dillerini kullanarak kodlanır. W3C bugün tüm web tarayıcılarındaki standartı belirleyen uluslararası bir organizasyondur. Html 5, Css 3, Php, Java Script ve Ajax programlama ve kodlama dillerinin bir arada kullanıldığı kodlama aşamasında, geliştirilebilir ve sürdürülebilirlik web tasarım projelerinde önceliğimizdir. Bununla birlikte içerik yönetim sistemi (CMS) de bu global standartlara göre oluşturulur.

4) Yayına Alma

Kodlama süreci biten web siteleri varsa kendi hosting sunucularında yapılandırılıyor. Hosting sunucusu bulunmayan müşterilerimiz için kendi hosting sunucumuzda gerekli alanı açıyor, işlemlerini yapıyoruz. Bu işlemler dahilinde gerekli mail hesaplarının oluşturulması, mail ayarlarının ve şifrelerinin iletilmesi gibi hizmetler de yer almaktadır. Yayına alınan web sitesinin içerik yönetim sistem şifreleri de mail yoluyla iletildikten sonra projemizin işlemleri sonlanmış oluyor.

5) İçerik Yönetim Sistemi Oryantasyonu

Web sitesi yayına alındıktan sonra, müşterimizin kurumsal web sitesini etkin ve hatasız şekilde kullanabilmesi için bire bir gerçekleşen bir oryantasyon çalışması yapıyoruz. Bu eğitimde kullanımı ve anlaşılması kolay bir arayüze sahip olan içerik yönetim panelini tanıtıyor, ürün ekleme, sayfa editleme, metin ve görsel ekleme gibi işlemlerin üzerinden geçiyoruz. Eskişehir dışında bulunan müşterilerimiz için de panelle ilgili eğitim videoları ile bu eğitimi video formatında sunuyoruz.

6) Bakım ve Yedekleme

Web sitesi projelerimizde en önemsediğimiz aşama olan bakım ve yedekleme hizmeti, yayına alınma tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde 1 (bir) yıl süreliğine ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu süre içinde müşterinin web sitesine hakim olması ve kolayca kullanımı hedeflenir. Güncellemeler sonrasında oluşabilecek işlevsel ve ya görsel sorunlar kontrol edilerek düzeltilir. Veri kaybı yaşanmaması için de yedekleme yapılır. Bu hizmet 15 (on beş) günde bir kez periyodik olarak verilir ve yapılan çalışmalar hakkında mail yoluyla size bildirilir. Bunların yanı sıra site haritanızın uygun şekilde oluşturulması ve google web yönetici araçlarından google sunucularına tanıtılması da yer almaktadır. Böylece google sizi indekslemeye başlayacak ve sıralama açısından ilk adımı atmış olacaksınız. 1 (bir) yıl sonunda müşteri tarafından istenirse yıllık ücretlendirme yoluyla hizmet devam ettirilir.

Eskişehir web tasarım
eskişehir web tasarım eskişehir reklam ajansı

Web Tasarımlarınız (Responsive) Mobil Uyumlu mu?  

Eskişehir web tasarım alanında Medya Fabrikası olarak son bir kaç yılda hızla gelişen teknolojinin ve akıllı cihazların kullanım yaygınlığının bir gerekliliği olarak tüm kurumsal ve e-ticaret web tasarım projelerimizi ekstra ücret talep etmeden mobil uyumlu yapıyoruz. Böylece web sitenize telefon ve tabletlerden de girildiğinde aynı görsel ve işlevsel verimi alabilirsiniz.

Web Sitesinde Yaşanan Olumsuz Durumlarda Ne Yapmalıyım?

Web sitenizi her türlü olumsuz duruma karşı veri ve sistem olarak yedeklediğimiz için durumu bize bildirmeniz yeterlidir. Bu aşamada web sitenizi analiz eder, hata ya da sorunun kaynağını tespit ederiz. Her durumda sitenizi çalışan son yedeğinize göre tekrar yükler ve çalışır hale getiririz. Bu sorunlar; sunucu ya da kullanıcı kaynaklı olmakla birlikte endişe etmenize gerek olmayan durumlardır.

Medya Fabrikası olarak Eskişehir web tasarım sektöründe kaliteyi ve müşteri memnuniyetini hedefliyoruz. Web tasarım ihtiyaçlarınız için bizi arayarak ya da mail yoluyla teklif isteyebilirsiniz.