En çok tıklanan yazılar

En çok tıklanan projeler

Haziran 2024
P S Ç P C C P
« Mar    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Eskişehir SEO Hizmeti Hakkında Merak Edilenler

Eskişehir seo hizmeti alanında; son yıllarda internet teknolojilerinin de hızlı gelişimi ile her web sitesi sahibinin, firmanın ya da markanın olmazsa olmazı seo hizmeti sektörüne biz de katıldık. Bu konuda aldığımız eğitimler ve yaptığımız araştırmalar sonunda kendimizi geliştirdik ve profesyonel hizmet ağımıza ekledik. Seo hizmeti, kapsamı ve özellikleri hakkında verdiğimiz bilgilerle merak ettiğiniz konuları ve aklınıza takılan soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

1) SEO Nedir?

İngilizce karşılığı “Search Engine Optimization”ın kısaltılması ile hayatımıza giren SEO teriminin anlamı “arama motoru optimizasyonu”dur. Web sitelerinin arama motorlarına uygun hale getirilmesinde yapılan çalışmaların bir bütünüdür. Kurumsal şirketlerin ve e-ticaret sitelerinin en çok başvurduğu reklam ve pazarlama stratejisidir.

2) SEO Size Ne Kazandırır?

SEO hizmeti, internet dünyasında en önemli reklam stratejisi konumundadır. Bu çalışmanın doğru şekilde yapılması çok önemli olmakla birlikte, yanlış bir çalışma istemediğiniz sonuçlar doğurabilir.

SEO hizmeti ile;

  • Arama motoru kriterlerine göre sitenizin indeks puanı ve değeri artar.
  • Marka bilinirliğiniz artar.
  • Hedef kitleniz size ulaşmaya başlar.
  • Web sitenizin alt yapısı güçlenir.
  • Satış gelirleriniz ve müşteri portföyünüz artar.

3) Neden SEO Hizmeti Almalısınız?

Ürün ya da hizmetinizin hedef pazardaki kişilere ulaşması ve arama motorlarında üst sıralara çıkarak satın almaya odaklanmış ziyaretçilerin dikkatini çekmek için web sitenize doğru SEO planı ve teknikleri uygulanmalıdır. Kurumsal şirketlerin ve e-ticaret diliminde yer alan ticari işletmelerin müşteriye ulaşması açısından bir gerekliliktir. İnternet kullanıcılarının yaptığı ürün ya da hizmet aramalarında tercih ettiği web siteleri arama motorlarının üst sıralarında yer alan şirketlerdir. İstatistiksel verilere göre; internette ürün ve ya hizmet arayan kullanıcılar 2 ve 3. sayfalara hiç bakmamaktadır. Bu sebeple ticari gelir sağlamanın en etkili yolu, alıcı müşterinin size ulaşabilmesini sağlamaktır.

eskişehir seo hizmeti

4) SEO Hizmeti Kapsamında Neler Yapıyoruz?

Medya Fabrikası olarak; Eskişehir SEO hizmeti alanında yürüttüğümüz hizmet aşamaları aşağıdaki gibi özetlenebilir.

  • Müşteri ihtiyaçlarını belirliyoruz

SEO çalışmasının ilk aşaması olan ihtiyaç belirleme aşamasında; istediğiniz hedefte rekabet gücü yüksek anahtar kelimeleri ve rakip firmaları belirliyoruz.

  • Analiz ediyoruz

SEO çalışmasının ikinci aşamasında; varolan web sitenizin tüm bölümlerini inceliyor, domain yaşı, link kalitesi, metaların uygunluğu gibi önemli konuları analiz ediyoruz. Bu sayede yapılması gereken diğer çalışmaların da bir taslağı ortaya çıkmış oluyor.

  • Strateji geliştiriyoruz

Bu aşamada; analizi yapılan sitenizin özgün içerikle beslenmesi, link yapılandırılması, meta description bölümlerinin elden geçirilmesi gibi içerik yönetimi kapsamında yer alan değişiklikler yapılmaktadır. Daha sonra seo puanı yüksek sitelerden faydalanılarak backlink çalışması yürütülür. Backlink çalışması siteniz için önemli bir referanstır. Arama motorları bu sayede sitenizin puanını yükselterek sizi üst sıralara taşıması gerektiğine karar verir. Bunun dışında siteniz yazılımsal olarak optimize edilir.

  • Uygulamaya geçiyoruz

Uygulama aşamasında; içerik bakımından beslenen, link yapıları değiştirilen web siteniz için arama motorlarına uygun teknik özelliklere sahip site haritanızı Google Webmaster Araçları‘nı kullanarak Google’a gönderip sitenizde yapılan revizasyondan haberdar olmalarını sağlıyoruz. Ayrıca sunduğumuz raporlar arasında Alexa raporları da bulunmaktadır.

  • Raporluyoruz

Raporlama aşamasında yapılan çalışmaların detaylı bir özetini size sunuyoruz. Yine bu aşamada belirlediğiniz hizmet süresi boyunca performans değerlendirmelerini, google analitik raporlarını, tarama etkinliklerini ve çeşitli bilgileri kapsayan raporları periyodik olarak size sunuyoruz.

Eskişehir seo hizmeti alanında, Medya Fabrikası olarak kapsamlı bir çalışma yürüterek; ürün ya da hizmetiniz için profesyonel seo çalışması yapıyor, ticari başarınıza katkı sağlayacak reklam stratejileri geliştiriyoruz. Ürün ya da hizmetlerinizin bilinirliğini artırmak için bizi arayın.